Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:

 

 

piątek godz. 18:00 Kaplica Królowej Apostołów (wejście od ul. Elżbietańskiej)

pierwszy piątek miesiąca  godz. 16.00 Kościół Św. Elżbiety
 

 

Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył i zlitował się nad ludźmi
 

"Tak mówi Pan: «Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem, i syna swego wezwałem z Egiptu. Ja uczyłem chodzić Efraima, na swe ramiona ich brałem; oni zaś nie rozumieli, że przywracałem im zdrowie. Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę – schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je. Moje serce na to się wzdryga i rozpalają się moje wnętrzności. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu, i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku

ciebie jestem Ja – Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać»." (Oz 11, 1. 3-4. 8c-9)
 


Szczęść Boże, Kochani!

Przed nami Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień cotygodniowego spotkania naszej wspólnoty. Zapraszamy 8 czerwca 2018 na godz. 18:00 do kaplicy domowej księży pallotynów. Spotkanie rozpoczniemy adoracją w ciszy, w czasie której możemy spotkać się z naszym Bogiem Serce przy sercu. Po tak osobistym spotkaniu przejdziemy do kościoła św.Elżbiety, aby tam uczestniczyć w Eucharysti o godz.19:00.
Tego dnia Słowo Boże ukazuje nam Bożą Miłość, która jest większa od gniewu (Oz 11, 1. 3-4. 8c-9), przewyższa wszelką wiedzę (Ef 3, 8-12. 14-19) i wypływa z przebitego Bożego Serca na cały świat (J 19, 31-37).

Napełnieni Bożym Słowem przystąpimy do Stołu Eucharystycznego, aby przyjąć Tego, Który z miłości do nas pozostał pod postacią Białego Chleba. Po Eucharystii staniemy razem do modlitwy uwielbienia Boga w Trójcy Jedynego. Po modlitwie spontanicznej wyciszymy się, aby ponownie wysłuchać i rozważyć Słowo dane nam przez Kościół tego dnia. Podzielimy się tym co nam w duszy gra z obecnymi na spotkaniu.

 

Zapraszamy z serca
 

Effatha, Gdańsk 6 czerwca 2018

 

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie