Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:

 

zawieszone w czasie narodowej kwarantanny

 

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego
(J 14, 23)

 

"Miła mowa przyciąga przyjaciół, a język uprzejmy miłe słowa. Żyjących z tobą w pokoju niech będzie wielu, ale
doradców – jeden na tysiąc! Jeżeli chcesz mieć przyjaciela, zdobądź go po próbie, a niezbyt szybko mu zaufaj! Bywa bowiem przyjaciel, ale tylko na czas jemu dogodny, nie pozostanie nim w dzień twego ucisku. Bywa przyjaciel, który przechodzi do nieprzyjaźni i wyjawia wasz spór na twoją hańbę. Bywa przyjaciel, ale tylko jako towarzysz stołu, nie pozostanie nim w dniu twego ucisku. W powodzeniu twoim będzie jak drugi ty, z domownikami twymi będzie w zażyłości. Jeśli zaś zostaniesz poniżony, stanie przeciw tobie i skryje się przed twym obliczem. Oddal się od swoich nieprzyjaciół, a miej się na baczności przed swymi przyjaciółmi. Wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł. Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty ani równej wagi za wielką jego wartość. Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia; znajdą go bogobojni. Bogobojny dobrze pokieruje swoją przyjaźnią, bo jaki jest on, taki i jego przyjaciel." (Syr 6, 5-17)


 


Szczęść Boże, Kochani!

Przed nami Pierwszy Piątek marca. Zapraszamy na wspólne przeżycie Eucharystii 1 marca 2019 o godz. 16:00 w kościele św. Elżbiety. Słowem Boga, które prowadzić nas będzie tego dnia jest wierność - wierność w przyjaźni (Syr 6, 5-17), wierność Bożemu Prawu (Ps 119, 12. 16. 18. 27. 34-35), wierność w małżeństwie (Mk 10, 1-12). Jak wygląda moja wierność w konkrecie dnia codziennego ?
Po Eucharystii zapraszamy na Adorację Boga w Najświętszym Saramencie, kóra potrwa do godz. 18:00. A po niej na  modlitwę wstawienniczą do Kaplicy Królowej Apostołów.


 

Zapraszamy z serca
 

Effatha, Gdańsk 24 lutego 2019

 

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie