Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:
 

kościół św. Elżbiety

pierwszy piątek miesiąca  godz. 16.00


Chwalcie łąki umajone ...

 
 
 
 
 
 
 
 

"Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! Zdobny blaskiem takiej światłości, raduj się, Kościele święty, Matko nasza! Ta zaś świątynia niechaj zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu." Exsultet

 

 

Szczęść Boże Kochani

Wielka Sobota to dzień ciszy, dzień, w kórym Pan Jezus zszedł do ochłani, z której wyprowadza
człowieka do światła, życia, zmartwychwstania.
Wieczorem po zapadnięciu zmroku rozpocznie się Wigilia Paschalna.
Pierwszą częścią jest Liturgia Światła - Światło, którym jest Jezus Chrystus wchodzi w ciemność i rozpala kolejne płomyki aż do pełnego światła.
Liturgia Słowa - to historia zbawienia całego świata, ale też moja i twoja historia zbawenia, poprzez przymierze z Bogiem, zerwanie tego przymierza, do zmartwychwstania do pełni życia.
Liturgia Chrztu - chrzest katechumenów, małych dzieci i odnowienie własnych przyrzeczeń chrzcielnych.
Liturgia Eucharystyczna - uczta miłości, zjednoczenie ze Zmartwychwstałym, który teraz i każdego dnia przychodzi do naszych serc, abyśmy nie osłabli w drodze do Domu Ojca.

Na koniec weźmiemy udział w procesji rezurekcyjnej z wielką radością ogłaszając, że Jezus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!!!

Zapraszamy do wspólnego przeżywania i świętowania.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Effatha 

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie