Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:
 

kościół św. Elżbiety

piątek godz. 17:15

pierwszy piątek miesiąca  godz. 16.00


Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki
(
J 6, 51ab)

 

 

Tajemnica Eucharystii wg objawienia, które otrzymała Catalina Rivas z Boliwii stało się inspiracją do spektaklu wykonanego przez aktorów teatru im. Józefa Węgrzyna w Ełku.

Ta poruszająca wizja pozwala człowiekowi doświadczyć w pełni wszystkie poszczególne momenty tej cudownej tajemnicy. Jak często wielu ludzi poprzez powierzchowność przeżywania spotkania z żywym Bogiem nie uświadamia sobie ważności, wyniosłości i wielkości łaski Boga dla człowieka.
By pełniej oddać, to co zamieściła Catalina Rivas w swojej książce "Tajemnica Mszy Świętej" przytoczę fragment jej słów:

„Jest to świadectwo, które muszę i chcę dać całemu światu dla większej chwały Bożej i dla zbawienia tych, którzy chcą otworzyć serca Panu. Także po to, by wiele osób konsekrowanych Bogu na nowo roznieciło w sobie ogień miłości do Chrystusa; niektórzy z nich mają ręce posiadające władzę, by uobecniać Go w tym świecie, tak by stał się naszym pokarmem. Dla innych, aby przełamali "praktykę rutyny" w przyjmowaniu Go i na nowo ożywili w sobie zadziwienie nad codziennym spotkaniem z Miłością. I dla moich świeckich braci i sióstr na całym świecie, aby żyli wielkodusznie tym największym cudem: celebracją Eucharystii".

Zapraszam z całego serca i polecam każdemu, kto pragnie wielbić Pana i w pełni przeżywać celebrację Eucharystii na przejmujący spektakl. Otwórzmy nasze serca, niech każda Eucharystia będzie największym uwielbieniem chwały Bożej, by na nowo w każdym z nas rozpalił się ogień miłości do Chrystusa".

Effatha, Gdańsk 12 grudnia 2013 r

Tajemnica Mszy Świętej

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie