Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:
 

kościół św. Elżbiety

piątek godz. 17:15

pierwszy piątek miesiąca  godz. 16.00


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie

(J 14, 6)

 

 

Drogi Przyjacielu,

 

Jezus nauczając porównał Królestwo Boże do drzewa, które wyrosło z ziarenka gorczycy, stając się tak wielkim, że dawało cień i schronienie ptakom (Ewangelia wg św. Łukasza 13, 18-19).

 

Wspólnota „Effatha” jest jedną z gałązek, a może nawet listków tego drzewa, które dzięki Bogu wyrosły i trwają w Kościele Katolickim.

Jeżeli myślisz, że naszą Wspólnotę tworzą ludzie święci, do których nie masz szans się zbliżyć, to jesteś w błędzie. Jesteśmy grzesznikami z masą różnych wad i słabości, którzy znaleźli się we Wspólnocie szukając Boga, chcąc odmienić swoje życie, poskładać kawałki swojej wiary, często chroniąc się niczym ptaki wśród gałęzi drzewa przed zagrożeniami sumienia i duszy. Jedyną naszą zasługą jest wola na zaproszenie Boga, na Jego łaskę. Dalej działa już tylko On, często pomimo naszej grzeszności. To Bóg za sprawą Ducha Świętego udziela różnych chryzmatów i darów, którymi My staramy się dzielić z innymi w modlitwie wstawienniczej, modlitwie o uzdrowienie, rekolekcjach, głoszeniu Słowa, spotkaniach modlitewnych.

 

Nasza Wspólnota jest więc Wspólnotą słabych ludzi, lecz mocno kochających Boga, który w taki właśnie sposób postanowił Nas do siebie zbliżyć, uratować i uczynić swoim narzędziem.

 

"Effatha" tym słowem Jezus uzdrowił głuchoniemego (Mk 7, 31-37), słowo to znaczy "Otwórz się". Jezus przyszedł do każdego z Nas, przyszedł otworzyć Nas, wyzwolić i uzdolnić do przeżywania więzi z Bogiem i innymi. To małe słowo "Effatha - otwórz się" zawiera w sobie całą misję Chrystusa. 

Słowo to jest zaproszeniem również dla Ciebie "otwórz uszy" na słuchanie Słowa Bożego, "otwórz usta" na głoszenie tego co usłyszałeś, "otwórz serce" na Boga i przyjdź do Nas. 

 

Drogi Przyjacielu to, że jesteś na naszej stronie nie jest przypadkowe, ponieważ Bóg nie działa przypadkowo. 

Serdecznie Cię zapraszamy do Naszej Wspólnoty życząc wspaniałego otwierania się na Boga.

Nie lękaj się! On Ciebie wszystkiego nauczy!

 

Wspólnota „Effatha”

 

 

 

 
 
 
 

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie