Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA

zaprasza na spotkania modlitewne:
 

kościół św. Elżbiety

pierwszy piątek miesiąca  godz. 16.00


Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia
(J 8, 12)

Rozpoczęły się wewnętrzne rekolekcje wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Coś co pozwala z nadzieją patrzeć na ten czas duchowego rozwoju, to słowo, jakie dostaliśmy wszyscy na rozpoczęcie rekolekcji. „Czuwajcie, trwajcie mocno w wierze, bądźcie mężni i umacniajcie się! Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!” (1 Kor 16;13-14). Dlaczego? Bo już ono samo daje świadectwo, że Bóg pragnie nas naprawdę dobrze „wyposażyć” na tę drogę. A skoro jest to dzieło Boga, to musi być też nadzieja.

 


Dla mnie nie są najważniejsze działania, jakie powinienem czynić żeby nie zmarnować danego czasu. Ważne jest, żebym czynił je z miłością. To jest to, co dzwoni mi w sercu od chwili, kiedy usłyszałem to słowo. Żadne czuwanie, trwanie ani umacnianie się nie będzie wiele warte, jeżeli będzie czynione bez miłości.Skąd mam wziąć ową miłość, skoro tak wiele mi jej brakuje w życiu? W tym samym liście tylko trochę wcześniej Paweł pisze: „Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego „Panem jest Jezus” (1 Kor 12, 3b).

Jezus, który jest Bogiem, który jest Miłością. Nikt więc nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego „Panem jest Miłość”. Bez pomocy Ducha Świętego nie przeżyję dobrze tych rekolekcji, nie dlatego, że będą zbyt trudne intelektualnie, czy też zbyt trudne żeby przyjąć z wiarą to, co usłyszę. Bez pomocy Ducha Świętego nie stać mnie będzie na miłość, w której powinienem dokonywać wszystkich spraw, w czasie tych rekolekcji – tylko wówczas moje czuwanie, umacnianie będzie służbą, a wiara będzie dawała radość z rozwoju innych. Biada mi, jeżeli o tym zapomnę - wówczas coś, co miało być służeniem stanie się gwiazdorzeniem, coś co miało być radością z rozwoju duchowego innych, stanie się zazdrością i zawiścią rozbijającą wspólnotę, a pokora stanie się pychą.

 

Duchu Święty nie pozwól abym kiedykolwiek zapomniał skąd czerpać miłość. Duchu Święty przyjdź!
 

Piotr Skoczko

Intencje

Ostatnio Dodane

Logowanie